NOS, Het Oranjegevoel van 1974

Begin 2024 werd contact opgenomen door de NOS, er was een programma in de maak over het WK voetbal van 1974 dat immers 50 jaar geleden al weer was. Het programma zou in juni een week lang iedere week op NPO1 worden uitgezonden tussen 7 en 8 en de presentatie kwam in handen van Dionne de Graaff.

https://over.nos.nl/nieuws/het-wk-74-totaalvoetbal-bakkebaarden-en-lang-haar/

Het idee was geboren om het begin van het programma te laten beginnen met een camerabeeld dat gemaakt zou worden door de Philips LDK3 camera aangesloten op de omroepwagen van Trein 9. Al snel werden de plannen concreet en waren we rond, de planning was om het programma van 10 tot en met 14 juni te laten plaatsvinden.

Samen met het team van vrijwilligers hebben we de week bijgedragen aan de productie waarbij we Dionne met de LDK3 volgden in het presenteren van wat er die avond besproken zou gaan worden.

Bijzondere dank gaat uit naar René, David en Johan, zonder hen was deze productie zeker niet gelukt. Verder moet opgemerkt worden dat de samenwerking met de NOS, The Crew en de cameramannen waaronder Jan Rein en vele anderen erg soepeltjes is verlopen en we naar onze bescheiden mening een prachtproductie neer hebben kunnen zetten.

Hieronder een korte impressie van de week in de Bilt waar het programma werd opgenomen.

Onderhoud aan een 55 jaar oude vrachtwagen.

Omdat de wagen niet heel veel kilometers rijdt, is het onderhoud gebaseerd op de verstreken tijd in plaats van de gereden afstand. Tussen de laatste oliebeurt en nu zat slechts 1.500 kilometer maar wel inmiddels alweer een jaar of 5.

Kortom, het was de hoogste tijd voor verse olie, filters, het aftoppen van vloeistoffen zoals de koeling, versnellingsbak, de stuurbekrachtiging en het doorsmeren van de hele wagen. Verder is alles gedaan en nagekeken wat nodig is om de wagen veilig en betrouwbaar te houden.

Ondanks dat er na 50 jaar geen APK plicht meer bestaat in Nederland, is het uiteraard van belang om regelmatig onderhoud uit te voeren en, voor zover dat gaat, de milieu-impact zo goed als mogelijk te beperken. Daarover gesproken, er wordt inmiddels bij gebrek aan een GTL tankstation in de buurt gereden met Neste MY Renewable Diesel. Een brandstof die overigens nog weer veel milieuvriendelijker is (maar vreemd genoeg wel wat meer rookt dan GTL deed).

Een verassing was nog wel een gebroken snaar die zich om de as had gekruld. Het kostte de monteur nog moeite om dat los te peuteren. 3 nieuwe snaren zijn gelijk gemonteerd en we konden weer verder.